13 липня: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

13 липня — Міжнародний день гірських порід.

Свята

13 липня в Україні і світі святкують Всесвітній день рому. Це святкова подія, присвячена святкуванню багатої історії, різноманітних смаків і культурного значення рому. Щорічно в другу суботу липня вона об’єднує шанувальників рому, барменів, винокурні та бренди з усього світу, щоб вшанувати цей алкогольний напій.

Також 13 липня Міжнародний день головоломки. Цей день присвячений вшануванню кубика Рубіка, чудової тривимірної головоломки, яку 1974 року винайшов угорський скульптор і професор архітектури Ерно Рубік. Кубик Рубіка швидко став однією з найпопулярніших головоломок в усьому світі від моменту свого створення, з понад 350 мільйонами кубиків, проданих по всьому світу.

А ще 13 липня Міжнародний день гірських порід. Мета цього дня полягає в сприянні глобальному розумінню фундаментальної ролі гірських порід, які охоплюють три категорії: магматичні, осадові та метаморфічні. Гірські породи – це природні тверді агрегати одного або декількох мінералів або мінералоїдів, які вкривають всю Землю. Зовнішній твердий шар Землі, літосфера, складається з гірських порід, і вони відіграють важливу роль в еволюції та виживанні людини протягом всієї історії. Незважаючи на свою, здавалося б, повсякденну присутність, гірські породи відіграли значну роль в еволюції людства і продовжують залишатися фундаментальною основою нашого існування і сьогодні.

Відео дня

13 липня святкують Всесвітній день року. Свято переважно популярне в Бразилії. Воно присвячене рок-музиці, яка має своїх шанувальників по всьому світу.

Також 13 липня Міжнародний день купання голяка. Це жартівливе і нетрадиційне щорічне свято, яке зазвичай припадає на другу суботу липня. Хоча це свято може викликати і сміх, і здивування, воно означає більше, ніж просто купання голяка.

13 липня в церковному календарі – день пам’яті святого преподобного Стефана Савваїта. Він був племінником святого Іоанна Дамаскіна, народився 725 року. Десятирічним хлопчиком вступив до Лаври святого Сави і провів усе своє життя в цій обителі, іноді вирушаючи в пустелю для усамітнених подвигів.

Преподобний Стефан мав дар дивотворінь та прозорливості: він виліковував хворих, виганяв злих духів та вмів вгадувати думки тих, хто приходив до нього за порадою. Він помер 794 року, заздалегідь знаючи день своєї смерті. Життя преподобного Стефана було записане його учнем Леонтієм.

Що не можна робити 13 липня

  • Під час грози не можна перебувати на вулиці.
  • Заборонено ловити рибу.
  • Не варто засмагати.

Народні прикмети і традиції на 13 липня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: пішов сильний дощ — до неврожайного року;
  • граки збираються у зграю — осінь буде ранньою;
  • багато жита на полі — буде великий урожай ягід;
  • над лугом багато бджіл — чекайте на суху і теплу погоду;
  • темні хмари — різко зміниться погода.

Цей день зазвичай присвячували збиранню жита і сінокосінню. А все тому, що зазвичай починався сезон дощів, які могли зіпсувати весь урожай. Його намагалися якомога швидше прибрати з полів.

Іменини

Антон, Гавриїл, Степан, Юліан.

Талісманом людини, народженої 13 липня, є нефрит. Справжній камінь-амулет, який був відомий з давніх часів. Здавна вірили, що нефрит здатний вилікувати людину від ниркової недостатності.

Джерело

Новини України