12 серпня: все про цей день, яке свято, що не можна робити і погода у Житомирі

Сьогодні, 12 серпня, Міжнародний день молоді та День молоді в Україні. 

Свята

12 серпня святкують Міжнародний день молоді та День молоді в Україні. Міжнародний день молоді був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 1999 року з метою підвищення обізнаності про проблеми молоді та сприяння їхньому залученню до суспільного життя. Щороку цей день має певну тематику, яка висвітлює актуальні питання, що стосуються молоді, такі як зайнятість, освіта, здоров’я та права людини.

День молоді в Україні також припадає на 12 серпня, починаючи від 2022 року. Раніше це свято святкували в останню неділю червня, але указом президента України Володимира Зеленського від 28 липня 2021 року дату було змінено, щоб синхронізувати її з Міжнародним днем молоді. Це свято покликане підтримати прагнення української молоді до інтеграції у європейську спільноту, утвердження цінностей демократії та свободи.

Також 12 серпня День середньої дитини. Це свято було започатковане Елізабет Уокер 1986 року. Його мета — привернути увагу до середніх дітей у сім’ї, які часто залишаються в тіні старших і молодших братів та сестер.

Відео дня

Середні діти часто відчувають себе менш помітними, тому цей день покликаний підкреслити їхню важливість і унікальність. У цей день батьки та родичі можуть приділити більше уваги середнім дітям, організувати для них особливі заходи або просто провести час разом.

А ще 12 серпня Всесвітній день слонів.  Це важливе екологічне свято було започатковане 2012 року канадською режисеркою Патріцією Сімс у співпраці з Фондом реінтродукції слонів Таїланду. Мета цього дня — привернути увагу до проблем збереження слонів та підвищити обізнаність про загрози, з якими вони стикаються, такі як браконьєрство та втрата середовища існування.

12 серпня в церковному календарі – день пам’яті святих мучеників Фотія і Аникити. Вони жили в Нікомідії під час правління імператора Діоклетіана (284-305 рр.). Аникита був військовим сановником, а Фотій — його племінником. Вони віддано служили християнській вірі та відкрито викривали імператора за переслідування християн.

Аникиту піддали численним тортурам, але він дивом вижив від вогню, левів та інших катувань. Його племінник Фотій підтримував його та також зазнав мук за свою віру. Врешті-решт, обох мучеників стратили, але їхні тіла залишилися неушкодженими, що стало причиною для багатьох язичників увірувати в Христа.

Що не можна робити 12 серпня

  • Не варто сперечатися на підвищенних тонах.
  • Якщо вас просять про допомогу, не можна відмовляти.
  • Заборонено свататися.

Народні прикмети і традиції на 12 серпня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: перші заморозки та іній — буде багато озимих, часнику, цибулі;
  • над лісом стоїть туман — буде багато грибів;
  • похмура погода — бабине літо буде коротким;
  • багато роси — до ясної погоди наступного тижня.

Святих мучеників просять у молитвах про одуження, зміцнення здоров’я всіх членів родини. Також починають сіяти озимі, прибирають в коморах.

Іменини

Олександр, Олексій, Антон, Аркадій, Василь, В’ячеслав, Герман, Дмитро, Юхим, Іван, Ілля, Леонід, Матвій, Михайло, Микола, Петро, Сергій, Степан, Федір, Яків.

Талісманом людини, народженої 12 серпня є сердолік. Камінь, розповіді про якого можна знайти в різноманітних легендах і міфах. Здавна вірили, що сердолік дарує впевненість у собі.

Джерело

Новини України